Bir Dostluk Masalı

Yazar: Susanna Isern
Çeviren: Seçil Kıvrak
Yayınevi: Uçan Balık Yayınları
Yaş grubu: 3 yaş ve üzeri

Naif ve bir o kadar da sıcacık bir öykü “Bir Dostluk Masalı”. Kendisine gelen bir posta ile aceleyle yollara düşen sincabın ormandaki maceralı yolculuğu keyifli çizimlerle betimlenmiş. Okuması çok keyifli, çizimleri ayrı güzel bu hikaye kitabı, dostluk ve yardımlaşma temaları odağında hazırlanmış.
Güçlü kurgusu ve verdiği mesajlarla hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edebilen nitelikteki kitaplar arasında yerini alabilir…

-Tanıtım Yazısından-

Ormandaki tüm fındıklar aşkına, tam zamanında geldin!
Biz de senin kadar yardımsever bir kitap kurdu arıyorduk uzun zamandır.
Şansın varmış ki bu kitaba rastladın!
Bak, güneş, dağların arkasında gerinmeye başladı bile çoktan.
O zaman neden hâlâ koşmuyorsun Postacı Saka Kuşu’nun ardından…

Koca kuyruğu, çizgili sırt çantası ve sevimli yüz ifadesiyle etrafına neşe saçan Sincap, aynı zamanda çok da yardımseverdir. Bir sabah uyandığında kovuğunda gizemli bir mektup bulur ve telaşla yola koyulur. Ormanda karşılaştığı hayvanlar peşi sıra Sincap’tan yardım isterler. Yol boyunca, Geyik Bey’in boynuzlarını çiçeklerle süsleyen, şevkle örgü ören kaplumbağa için yün yumak peşine düşen dostumuz kurda, dağ sıçanına, tilkiye, sansara, kurbağalara, nehirdeki balıklara derken neredeyse bütün orman sakinlerine yardımcı olur. Peki ya bulduğu o esrarengiz mektup? Sincap asıl hedefine ulaşabilecek midir?

– Tanıtım Yazısından-

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön