Cömert Ağaç

Yazar: Shel SILVERSTEIN

Çeviren: Sevim ÖZTÜRK

Yayınevi: Bulut Yayınları

Yaş grubu: 4 yaş ve üzeri

Çocuk kitapları kategorisinde yer alan “Cömert Ağaç”, büyüklere de pekala hitap eder nitelikteki naif bir öykü kitabı. Sade çizimleri ile hikayeyi bütünleştiren bu öykü, yetişkinlerin duygularına şöyle bir dokunarak hareketlendirecek ve  ilişkilerdeki alma-verme dengesine dair onları sorgulayıcı bir yolculuğa çıkaracaktır. 

Çocuklarla okurken “verme” “cömertlik” “fedakarlık” kavramlarının yanısıra “doğa ile ilişkiler ve tüketim” temaları bakımından sorgulayıcı sohbetlerle çok yönlü bir kaynak kitap olarak tercih edilebilir…

-Tanıtım Yazısından-

“Bir zamanlar bir ağaç vardı ve küçük çocuğu çok sevdi…”

Her gün çocuk ağacın yanına gelir, onun elmalarını toplar, dallarında sallanır, gövdesine tırmanır. Bu durumdan ağaç oldukça mutludur.

Zaman geçer çocuk büyür. İstekleri ve beklentileri farklılaşmaya ve o oranda da artmaya başlar. Ağacı tüketircesine isteklerde bulunur. Ağaç verdikçe verir.

Bu öykü dokunaklı ve dokunaklı olduğu kadarıyla da hayata ilişkin dersleri içinde barındırır. Öyküde mutlulukla üzüntü hep iç içe seyreder.

Shel Silverstein’in her yaştan okuru için hazırladığı bu kitap “Almadan vermeyi, karşılıksız olsa da sevmeyi, vermenin bir mutluluk sebebi” olabileceğini anlatmakta.

– Tanıtım Yazısından- 

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön