Çocuklar için Beş Sevgi Dili

Yazar: Gary CHAPMAN, Ross CAMPBELL

Çeviren:  Çiğdem BALKANLI

Yayınevi: Koridor Yayıncılık

Sevgi dili deyince ilk etapta akla sadece güzel sözler gelse de yazarlar sevgilin beş farklı türünü tanıtmaktadır. Bu beş sevgi dili türünden fiziksel temas, olumlama sözleri, kaliteli zaman, hediyeler ve hizmet eylemlerinden hangisini konuşuyorsunuz veya hangisini çocuğunuz konuşuyor anlamanıza ve birbirinizin sevgi dilini keşfetmenize katkı sağlayacaktır.

Özellikle iletişimsel olarak sıkıntı yaşayan ebeveynlere farklı bir bakış açısı sunacak bu kitap, ebeveyn çocuk etkileşimine olumlu katkılar sağlayacak bir başucu kitabı niteliğinde…

-Tanıtım Yazısından-

Çocuğunuz sevildiğini hissediyor mu?

Çocuğunuz bazen dikkatinizi çekmek için çırpınırken neden başka zamanlarda sizi tamamen yok sayıyor? Neden bir gün sevgi ve minnet doluyken başka bir gün büsbütün kayıtsız görünüyor? Tavır. Davranış. Gelişim. Her şey sizin çocuğunuzla aranızda kurulan ilişkiye bağlı. Çocuklar sevildiklerini hissettiklerinde en iyisini yapmaya çalışırlar. Fakat çocuğunuzun sevildiğini gerçekten hissettiğinden nasıl emin olabilirsiniz?

Her çocuğun sevgi dili farklıdır ve sizin sevgi diliniz çocuğunuzunkiyle taban tabana zıt olabilir. Çocuğunuzun baskın sevgi dilini keşfedin ve onun duygularında ve davranışında yansımasını görebileceğiniz koşulsuz sevgi, saygı, minnet ve sorumluluk hislerini etkin bir şekilde aktarabilmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

-Tanıtım Yazısından-

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön