Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi

Yazar: Dr. Jonice WEBB & Dr. Christine MUSELLO

Yayınevi: Sola Unitas

Çeviren: Gülsün ARIKAN

Kitap, farklı ebeveynlik biçimlerinin sonucu olarak oluşan duygusal ihmal kavramını çeşitli yönleriyle açıklamakta… Bireysel gelişimimizin çocukluktan itibaren nasıl şekillendiğini anlamamıza yardımcı olacak bu kitap, yüzleştiğimiz detayları şefkatli dili ile harmanlayarak aktarmaktadır. Özellikle “depoyu doldurmak” bölümünü hissedilen eksikliğin nasıl giderilebileceğini anlatması bakımından oldukça faydalı buldum. Kendimizi tanıma yolculuğunda ışık tutacak rehber kitaplar arasında yerini alabilir. 

–Tanıtım Yazısından–

Bazen hayatınız sadece geçip gidiyormuş gibi hissediyor musunuz? Çok iyiymiş gibi davranıp, gizliden gizliye yalnız ve kopuk hissettiğiniz oluyor mu? Belki çok güzel bir hayatınız var, işinizde çok iyisiniz ama bu durum sizi mutlu etmeye yetmiyor mu?

Öyleyse yalnız değilsiniz. Dünya sizin gibi düşünen insanlarla dolu. Kendini bu dünyaya ait hissetmeyen, hissettiklerini kelimelere dökemeyen ve yeteri kadar mutlu olmadığı için kendini suçlayan birçok insan var.

Siz de bu kişilerden biriyseniz, eşinize yeteri kadar bağlı olmadığınızı düşünebilirsiniz, diğer insanlar kadar derinden sevemezsiniz ya da kendinizi mutlu hissetmezsiniz.

–Tanıtım Yazısından-

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön