Miras

Yazar: Vigdis Hjorth
Çeviren: Dilek Başak
Yayınevi: Siren Yayınları

Popüler kitaplara olan mesafeli duruşumu yumuşatan kitaplardan oldu Miras. Aile ilişkilerinin ustaca anlatıldığı bu romanda travma, sınırlar, ihmal, istismar ve aile bağlarına dair psikolojik öğelerle betimlenen detaylar bulacaksınız. Ben hikayenin kurgusunu, çevirinin ustalığını, akıcılığını çok sevdim. Kitabın kahramanının çocukluk travmasının hikayesi bazıları için tetikleyici olabilir. Bu nedenle burayı dikkate alarak; ilginizi çekerse şayet, okumanızı öneririm…

-Tanıtım Yazısından-

Bir aile portresinin arka planını resmediyor ve gerçeklere dayalı bir travma hikâyesi anlatıyor. Yakınlığın ve yakınların açtığı yaraların, bağların ve bağları koparmanın hikâyesi bu, tiyatro eleştirmeni Bergljot’un ailesine rağmen sağ kalma, yaşamına sahip çıkma mücadelesinin hikâyesi. Soğuk ve karanlık bir hikâye, portredeki gülümsemelerin gerisinde gizleniyor ama tüm saklı şeyler gibi eninde sonunda açığa çıkıyor.
Norveç’te büyük ses getiren ve çok satan, çok tartışılan bu roman, babanın ölümüyle başlıyor ve yaranın kökenine iniyor.
İnsan ailesini seçemez ama hikâyesini anlatmayı seçebilir.

– Tanıtım Yazısından-

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön