Ruhu İyileştirmek

Yazar: Ayten Zara
Yayınevi: Nemesis Kitap

Ülkemizin gündeminde maalesef ki yeri eksilmeyen kadına şiddet, çocuk istismarı, öfke, saldırganlık, travma ve yas gibi birçok psikolojik başlığı ele alıyor “Ruhu İyileştirmek”. Ayten Zara’nın akademik bilgi birikiminin deneyim ve şefkatle harmanlandığı harika bir eser olmuş. İçeriğinde çok güzel hikayeler ve alıntılarla bezeli bu kitabı kısaca anlatmak benim için pek güç. Ben akıcılığını ve içerik zenginliğini çok sevdim, okumak isteyenlere öneririm

-Tanıtım Yazısından-

“Ruhunu İyileştirdiğin Kadardır Hayat…”

Yaşam ve ölüm, kendini gerçekleştirme yolculuğu, hayatın anlamı, özgürlük ve yalnızlık, sevgi özlemi ve şiddetin sonuçları insanlığın en derin sorunlarıdır.

Klinik Psikolog Doç. Dr. Ayten Zara, okuyucuyu kendisinden ya da hayatından memnun hissetmediği zamanların sebepleri üzerine düşünmeye davet ediyor.

Üşüdüğünüzde veya yapayalnız hissettiğinizde bunun tek bir nedenden kaynaklanmadığını; yokluk, yoksunluk, sevgisizlik, nefret ve şiddet kaynaklı olabileceğini kişisel ve akademik tecrübelerinden yola çıkarak anlatıyor. Sizi, travmalarınızı ve ruhunuzu iyileştirmeye çağırıyor.

“Kapıyı aralayıp görmeniz gerekeni görün, ulaşmak istediğinize ulaşın istedim. Kendinizi karşınıza alıp göz göze bakışın, konuşun, barışın istedim. Hayatın kendinizi bulmakla ilgili değil, kendinizi yaratmakla ilgili olduğunu bilmenizi istedim.”

– Tanıtım Yazısından-

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN


Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön