Annie’nin Planı

Annie’nin Planı

Ödev Yapmak ve Düzenli Olmak Aslında O Kadar Da Zor Değil

Yazar: Jeanne KRAUS

Çeviren: Selim YENİÇERİ

Yayınevi: Okuyan Koala

Yaş Grubu: 6-12 yaş

Bir diğer APA (American Psychology Association/Amerikan Psikoloji Derneği) onaylı bu kitapta çağımız çocukları ile anne ve babaların en zorlandığı konu ele alınmış: “Ödev yapmak”

Annie bizlere sınıfta eşyasını unutan, ödevlerini evde unutan veya kaybeden, ödevini tamamlamayan çocukların hikayesini anlatıyor. Öğretmeninin yardımıyla hazırladığı çalışma planını uygulayarak daha düzenli oluyor ve kendi çalışma becerilerini geliştiriyor. Temel yaşam becerilerinden çalışma becerilerini ele alan bu kitapta 10 basamaklı bir çalışma planı tanıtılıyor. Bu on basamaklı çalışma planıyla Annie eve ve okulda istediği şekilde daha düzenli olabilmeyi başarıyor.

Bu kitabın arka kısmında anne babalara veya eğitmenlere yönelik hazırlanan notlar kısmı yer almaktadır. Bu kısımda 10 basamaklı çalışma programının detayları yer almaktadır. Bu planın evde ve okulda nasıl uygulanması gerektiğine ilişkin ipuçları verilmekte ve bu bağlamda ailelere, eğitmenlere ve çocuklara yol göstermektedir.

Özellikle ders çalışma alışkanlıklarında aksaklıklar yaşayan, bu alandaki sorumlulukların yerine getirmede zorlanan çocuklar için faydalı bir kitap olacağını düşünüyorum…

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön