Ergen Beyin Rehberi

~ Ergen Beyninin Gücü ve Amacı

Yazar: Daniel J. Siegel
Çeviren: Yavuz Fahir Zülfikar
Yayınevi: Tuti Kitap

Yazarın diğer kitaplarının aksine daha bilimsel bir üslupla yazılmış bu kitap özellikle ergenlik dönemindeki çocukların gelişimsel olarak nasıl değiştiğimi temel almaktadır. Nöropsikolojik bir perspektifle bilimsel bilgilerle harmanlanmış bu kitap, insan gelişiminin oldukça hızlı gelişim ve değişim gösterdiği yaşam periyoduna ilişkin oldukça kapsayıcı ve bütünsel bir bakış sunmaktadır. Bu bağlamda, hem ebeveynler hem de ergen çocuklara temas eden tüm uzmanlar için rehber kitaplar arasında yerini alabilir…

-Tanıtım Yazısından-

Ergenliğin özü nedir?
Ergenlikte beyin nasıl çalışır?
Ergenlik zorluk mudur, yoksa fırsat mıdır?
Bu süreç boyunca kullanılabilecek pratik tavsiyeler nelerdir?

Ergenlik, zorlu olduğu kadar şaşırtıcı da bir dönemdir. Çünkü beyin, 12-24 yaşlar arasında büyük ve önemli bir değişim geçirir. Bu beyin gelişimi de gençlerin davranışlarını ve ilişkilerini etkiler. Haliyle birçok ebeveyn, ergenliğe korku ve endişeyle yaklaşır. Halbuki ergenlik, çözülmesi gereken bir problem yahut katlanılması gereken bir zorluklar dönemi değil; aslında bir cesaret ve yaratıcılık kaynağıdır.

Dr. Siegel bu kitapta, kişilerarası nörobiyoloji alanındaki önemli araştırmalara dayanarak, genç beyin fonksiyonlarını anlamanın ebeveynlere çocuklarının hayatında inanılmaz derecede önemli bir büyüme, değişim ve deneyim dönemi olan ergenlikte nasıl yardımcı olabileceğinin heyecan verici yollarını araştırıyor.

Hadi, çocuğunuzun en değerli gelişim dönemlerinden olan ergenliği hayatı için bir fırsat haline getirelim!

– Tanıtım Yazısından-

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön