Ne Hissediyorum? Miri ile Bülbüş

Yazar: Özlem BAKAN YAVAŞ

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları / Dinozor Çocuk

Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri

Sevimli çizimleri ile duygusal farkındalığa yönelik yazılmış bir aktivite kitabı “Ne Hissediyorum? Miri ile Bülbüş“. Okul öncesi dönem çocuklarının sıklıkla karşılaştığı okul başlangıcı, kardeş kıskançlığı ve yakın kaybı konularını ele alan kitap, duygusal farkındalığı geliştirmeye yönelik bir dizi aktiviteden oluşmaktadır. Yetişkin rehberliğinde yapılması önerilen aktivitelerin çocuklarla olan etkileşimde iletişimi güçlendirmesi amaçlanmış. Duyguları ile baş etmesinde çocuklara rehberlik eden yetişkinlere yol gösterici nitelikte bir kaynak olarak baş ucu kitabı olmaya aday niteliktedir.

Son bölümde yetişkinlere fayda sağlayacak küçük ipuçları bulunan bu kitabın, duygusal farkındalık ve duygularla baş etme konusunda anne babalara, eğitmenlere veya çocuklarla çalışan uzmanlara oldukça faydalı olacağını düşünüyorum…

Tanıtım Yazısından

Hayat akıp giderken bize eşlik eden ne çok şey var değil mi? Ailemiz, arkadaşlarımız, kitaplarımız, oyuncaklarımız ve tabii ki bisikletlerimiz! Peki ya elimizle tutup gözümüzle göremediğimiz şeyler nedir? Karnımızı ağrıtan, kalbimizi güm güm çarptıran ve bazen de ne yaptığımızı kontrol edemeyeceğimiz kadar kızdıran şeyler… Tüm bunlar yaşantımıza eşlik eden duygularımızdır. Korku, kıskançlık, sevgi ve öfke gibi deneyimler bize ait, içimizden gelen şeylerdir. Ancak bazen onları anlamak ve tanımak zor olabilir. Miri ile Bülbüş bu kitapta, hislerimizi tanımak ve onları anlamak için bize yardım ediyor. Okula başladığımızda, yakınımızı ya da çok sevdiğimiz bir şeyi kaybettiğimizde veya kardeşimiz olduğunda neler hissettiğimizi anlayabilmek ve bu duygularımızla yaşamayı öğrenmek için Miri ile Bülbüş’e eşlik edelim mi? Onların “Ne Hissediyorum?” sorusuna beraber cevap arayalım mı?

Tanıtım Yazısından-

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön