Okuma Karşıtları Klübü

Yazar: Lodovica CIMA

Çeviren: Filiz ÖZDEM

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yaş Grubu: 6 yaş ve üzeri

Okumayı sevdirmek, bu aktiviteyi sürdürülebilir ve eğlenceli hala getirmek  anne babalar için en büyük güçlüklerden birisidir. Hele ki birinci sınıfın başlaması ile birlikte bu durum zaman zaman bir panik durumunun oluşmasına neden olabiliyor. İşte tam bu noktada çocukların ilgilerini çekecek içerikteki “Okuma Karşıtları Klübü” devreye giriyor.

-Tanıtım Yazısından-

Kit “Leo aşağı gel hadi, ne yapıyorsun?”
“Kitap okuyorum!”
 
Neee kitap okumak mı? Leo ve arkadaşları için kitap okumak dünyadaki en yavaş ve sıkıcı şey. İnsanlar o minik minik yazılı sayfalarda ne buluyorlar ki…
 
İlginç, sürükleyici hikâyeler mi, hımmm… Esrarengiz olaylar mı, pöff… Romantik maceralar mı, hıhh… Fanstastik dünyalar mı, mımmm…
Leo, Matti, Vic ve Ste için bunların hiçbiri kabul edilemez. Tam da bu sebeple Okuma Karşıtları Kulübü’nü kurarlar zaten. Peki kulübün başkanı yanlışlıkla bir kitap okursa ne olur dersiniz?

-Tanıtım Yazısından-

Kitabın en eğlenceli taraflarından birisi hikayenin sonunda yere alan ve çocukları kitap okuma konusunda düşünmeye yönlendiren bölüm. Örneğin kitapta kahramanımız Leo’nun sık sık tekrarladığı bir cümle bulunmakta: “Kitap okumak yavaş ve sıkıcı bir şey!”. Bunun üzerine çocuklara şu soru yöneltiliyor: “Bütün yavaş şeylerden hoşlanmadığımıza gerçekten emin miyiz?”. Pek çok çocuğun sevebileceği nitelikteki bu kitabın bir solukta biteceğini düşünüyorum.

Keyifli okumalar…

Uzm. Psk. Emine KAYA BİCAN

Yazı oluşturuldu 179

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön